23. října 2017 - Začít diskuzi

[Přiznání] Nestíhám psát #720hodin

Chtěl jsem dodržovat měsíční rytmus psaní #720hodin.

Bohužel, marně.

Je to o prioritách a ty jsou nyní jinde. Volnou pracovní kapacitu věnuji našemu Freelu. Přijde mi fér si to přiznat a napsat to i vám.

S psaním nekončím. Jen to bude o něčem jiném a s nižší frekvencí.

Budu psát o Freelu a jeho kormidlování.

Podělím se o praktické informace z podpalubí. Co a jak děláme. Co se nám daří a nedaří. Jak řešíme financování. Jaké máme plány do duboucna…

Bude to pro vás zajímavé? Dejte mi vědět do komentářů.

Díky za podporu.

Kulin

2. září 2017 - 2 komentáře

Letních tři krát #720hodin

Léto je období, kdy si každoročně dávám oraz. Tenhle rok to vyšlo opravdu parádně a já se dočkal i dvou týdenních dovolených bez počítače. Za těch 9 let podnikání už vím, jak je pro mě odpočinek po zbytek pracovního roku důležitý. To je taky hlavní důvod, proč jsem přes léto porušil měsíční pravidelnost vydávání #720hodin.

Článek jsem pojal jako časovou osu všech zajímavých událostí, které jsem za poslední tři měsíce zažil. Neděste se, bude hodně fotek 🙂 . Jako vždy se můžete v závěru těšit i na hromadu zajímavých odkazů na články, videa a nástroje, které jsem – i přes absenci psaní – poctivě shromažďoval.
Celý článek

2. června 2017 - Začít diskuzi

Nezapomenutelných #720hodin

1 auto, 8 kluků, 5500 Km, 9 dnů, 2 fotbalové zápasy, oceán a Pyreneje – tak by se dal shrnout náš roadtrip do Madridu. Pro Shopsys jsem skoro dokončil nasazení nového demo shopu, sportoval, relaxoval a schůzkoval. V květnu mě také zaujalo celkem 16 zajímavých odkazů a zdrojů, se kterými se s vámi chci podělit.

Celý článek

1. května 2017 - Začít diskuzi

Duben jako by ani neměl #720hodin

Duben utekl rychle. Skoro bych řekl, že posledního března bylo předevčírem. Za uplynulých #720hodin jsem dokončil několik pracovních projektů, shlédnul celou řadu velmi zajímavých videí, absolvoval jsem školení strategického webdesignu se zaměřením na e-commerce, účastnil jsem se již třetího Freelo hackathonu a hodně jsem sportoval. Přátelé, je toho dost. Pojďme rekapitulovat.

Celý článek

6. dubna 2017 - Začít diskuzi

Březen ve znamení změn a výročí #720hodin

Vím, vím, mám zpoždění. Omlouvám se všem, kteří na březnové číslo netrpělivě čekali. Podělím se v něm o osobní výročí a jubilea, povyprávím o několika akcích, které jsem absolvoval, přidám pár tipů na aplikace a zajímavý obsah, odkryju zásadní novinky z Freela a zakončím velkou změnou v mém pracovním životě, díky které mě práce zase hodně baví.

Celý článek

2. března 2017 - 4 komentáře

Únor krátký, #720hodin o to bohatší

Méně dní v měsíci nemusí nutně znamenat, že toho člověk zažije méně. Alespoň tak soudím dle mých únorových poznámek. Je to zase našlapané. Abych vás nalákal, tak tento díl vystihují následující hashtagy: #shopsys #businessforbreakfast #designpivo #symbiodesignjam #webinar #uxmonday #videa #rozhovory #odkazy

Tak pojďme na to

26. prosince 2016 - 1 komentář.

25 vybraných zážitků, zdrojů a informací, které jsem vstřebal za posledních #720hodin v roce 2016

V listopadu jsem odstartoval koncept #720 hodin, abych se dokopal k měsíční retrospektivě. Těšil jsem se na tuhle vánočně–nepracovní pohodičku, kdy si najdu čas sepsat všechno, co se u mě událo za posledních #720 hodin v tomto roce. Čekal jsem, že prosinec bude typicky hektičtější, ale že toho zvládnu tolik, bych si opravdu netipnul.

Přečíst prosincových #720hodin

28. listopadu 2016 - 4 komentáře

Klapka: #720hodin poprvé – aneb můj listopad 2016

30 × 24 = 720. Tipujete správně, vymyslel jsem si hashtag pro svůj měsíčník – #720hodin. A proč to? Poslední dobou se toho děje nějak moc. Někdy mám pocit, že ten měsíc prostě jenom proletí kolem. Usoudil jsem, že potřebuju nějaký pevný bod. Tím bodem by měl být pravidelný report o předešlém měsíci.

Jaký k tomu mám důvod? Chci se pravidelně ohlédnout a vyhodnotit si, zda mě mé pracovní i nepracovní aktivity vedou správným směrem.

Nenapadlo mě nic horšího, než se veřejně upsat tady na blogu 🙂 Tak uvidíme, jestli to bude ten správný bič.

No a o čem to bude?

31. října 2016 - 20 komentářů

Fakturovat pětiminutovky může na konci měsíce dělat i tisíce

Volná noha není pro každého. Někdo balanc najde, jiný spadne. Kdo to ustát chce, musí mít nad sebou hbitý bič. Pracujete-li na počítači, stejně jako já, dáte mi za pravdu, že prokrastinační pasti jsou schované doslova za každým kliknutím. Když už zvládáte obecnou sebekázeň, pak je třeba vzít do ruky stopky a pečlivě měřit to, co chcete od klientů zaplatit.

Jak efektivně a proč vůbec měřit krátké pracovní aktivity? V článku se podělím o svůj přístup, který se mi na volné noze osvědčil.

Celý článek